Kultura w Poznaniu

Sztuka

Gra w Niderlandy

W holu głównym Muzeum Narodowego stanął... dom. A w nim: znakomite obrazy, meble, ceramika, tkaniny. Przeniesione prosto z XVII-wiecznych Niderlandów. 

Murnau 1945

Zapomniane fotografie z kolekcji Oliviera i Alaina Rempferów

Skalne miasta w Muzeum Archeologicznym

Kim byli "starożytni obcy" i jakie symboliczne znaczenie miała ich sztuka - odpowiedzi na te pytania znaleźć można zwiedzając wystawę "Skalne Miasta" w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu.

Najlepsze zdjęcia prasowe świata. W Poznaniu!

Wystawa World Press Photo to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych zamkowych wystaw. Ogląda ją rokrocznie kilkanaście tysięcy widzów. Najlepsze zdjęcia prasowe świata pod koniec kwietnia znów przyjadą do Poznania.

Patrząc z oddali

Żyjąc w świecie przepełnionym obrazami trzeba czasem spojrzeć z dystansem na otaczającą nas realność. Z dystansem, z oddali czyli skąd? Może z przestrzeni Galerii Miejskiej Arsenał, z wystawy Piotra Wołyńskiego?

Plakacista, który miał być malarzem

Ceni wolność, niezależność, swoje plakaty traktuje jak dzieła skończone. Jest jednym z najciekawszych twórców plakatu młodego pokolenia... Wystawę Ralpha Schraivogla można obejrzeć do 19 maja w  Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Zemsta Grzegorza Klamana

Anarchistyczny klub-księgarnia Zemsta zaprasza na wystawę i spotkanie z Grzegorzem Klamanem - gdańskim artystą-aktywistą, rzeźbiarzem, performerem, twórcą instalacji, animatorem życia kulturalnego. Już w najbliższą sobotę.

Trzydzieści lat z Galerią AT

Wystawa "Przyczyny i skutki. Galeria AT 1982-2012" pozwala prześledzić historię jednej z najstarszych niezależnych autorskich galerii w Polsce.

Skarby znalezione pod autostradą

Przed kim uciekała rodzina, która 28 wieków temu zakopała w ziemi na terenie dzisiejszych Aleksandrowic swój bezcenny skarb? 12 marca Muzeum Archeologiczne w Poznaniu otwiera wystawę "Archeologiczna Autostrada".

Poleciał za Lecem

Bogactwo treści w ascetycznej formie - to w wielkim skrócie twórczość Mieczysława Wasilewskiego. Jego plakaty i rysunki można oglądać w Galerii Miejskiej Arsenał.

Plecionki pod nogi do pokoju

Od śmierci Kazimiery Iłłakowiczówny mija właśnie 30 lat. Mekką dla miłośników Iłły jest jej mieszkanie-pracownia przy ul. Gajowej 4.  

Powrót do przeszłości

Malarstwo Dariusza Kalety to ukłon w stronę dawnych mistrzów, których blask zniknął pod warstwą muzealnego kurzu. Jego prace pokaże Galeria Profil.

1 36 Strona 37 38 39