Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

Muzea w Poznaniu na planie Dodaj obiekt - Muzea w Poznaniu

Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Poznań

Opis

Muzeum Komunikacji Miejskiej MPK Poznań Sp. z o.o. powstało w najstarszym obiekcie zajezdni przy ul. Głogowskiej - dawnej podstacji transformatorowej. 
Budynek wybudowany został w latach 1928-1929 i pełnił swą funkcję do końca lat 60-tych. Następnie przeznaczony został na cele socjalne (bufet dla pracowników). W 2005 roku (Jubileusz 125-lecia Komunikacji Miejskiej w Poznaniu) obiekt wyremontowano i przeznaczono na cele reprezentacyjne firmy.
Uroczyste otwarcie Muzeum nastąpiło 31 stycznia 2007 r. o godz. 14.00, w 10 rocznicę uruchomienia trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju oraz 100 rocznicę przekazania do użytku zajezdni przy ul. Głogowskiej. Działalność zainaugurowano okolicznościową wystawą, która zgromadziła pamiątki z czasów budowy i inauguracji "Pestki". Uświetniła ją również oryginalna makieta PST z 1978 r. oraz stare nagrania filmowe z archiwów Telewizji Poznań, które emitowane były podczas trwania ekspozycji. 

A.2022

Godziny otwarcia

Muzeum czynne jest w sezonie uruchamiania linii turystycznych. Można je zwiedzać, korzystając z przejażdżki linią tramwajową 0, uwzględniającą zwiedzanie Muzeum. Czynne dla grup po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Ceny biletów

2 zł i 1,50 zł.

Wróć do listy