Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

Galerie na planie Dodaj obiekt - Galerie

Galeria EGO

Opis

Galeria Ego powstała w 1998 roku. Od pierwszej wystawy w 1999 roku, prezentuje najciekawsze zjawiska współczesnej sztuki polskiej przełomu XX i XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem nurtów abstrakcyjnych, zwłaszcza abstrakcji geometrycznej.
Ze względu na ogromną różnorodność i złożoność zjawisk artystycznych nasze zainteresowania wybiegają daleko poza tradycyjne obszary sztuki, takie jak malarstwo, rysunek, grafika i fotografia, kierując się w stronę rozmaitych działań wizualnych, także poza przestrzenią galeryjną. Przykładem tego stało się zrealizowane w 2003 roku wydarzenie Tarasewicz dla Poznania, w ramach którego malarz wykonał projekt przestrzenny na kolumnadzie Teatru Wielkiego.
Program galerii obejmuje wystawy nie tylko artystów cenionych i uznanych ze względu na wysoką wartość artystyczną ich dzieł, ale patronuje takźe projektom tworców najmłodszej generacji, sięgających po najnowsze - multimedialne środki wyrazu takie jak film czy wideo-instalacja. Oprócz wystawienniczej, Ego prowadzi także działalność wydawniczą, edukacyjną i doradczą.

Data powstania

1998

Lista artystów

Jakub Adamek
Tomasz Ciecierski
Stanisław Fijałkowski
Stefan Gierowski
Irena Hassenberg (Reno)
Anna Imiela-Szcześniak
Tadeusz Kalinowski
Maria Kiesner
Kijewski & Kocur
Yong Hee Kim
Leszek Knaflewski
Mariusz Kruk
Piotr Kurka
Natalia LL
Wojciech Leder
Wojciech Łazarczyk
Jarosław Modzelewski
Jerzy Nowosielski
Anna Okrasko
Julita Paluszkiewicz
Teresa Pągowska
Erna Rosenstein
Krzysztof Sołowiej
Antoni Starczewski
Paweł Susid
Leon Tarasewicz
Twożywo
Włodzimierz Jan Zakrzewski
Izabela Żółcińska

Wróć do listy