Kultura w Poznaniu

Kultura Poznań - Wydarzenia Kulturalne, Informacje i Aktualności

Festiwal Poznań Poetów

Festiwal Poznań Poetów

10. jubileuszowa edycja festiwalu, który organizowowany jest co dwa lata od 2003 roku.
Poznań Poetów, którego kuratorem jest prof. Piotr Śliwiński (UAM), to jedno z najważniejszych i największych tego typu wydarzeń naukowo-literackich w Polsce. Festiwal charakteryzuje się dużym rozmachem. Jest gościnny (wobec różnych poetyk, światopoglądów, środowisk) i wielojęzyczny, prowadzi systematyczną akcję edukacyjną wśród młodzieży, zaprasza miasto, wciąga media, wszelkimi sposobami, dążąc do poszerzenia kręgu czytelników.
Poznań Poetów stwarza unikatowe forum dla spotkania i integracji środowiska literackiego. Jego podstawowym celem jest atrakcyjna i kompleksowa prezentacja najważniejszych zjawisk we współczesnej poezji. Zależy nam na pogłębieniu zainteresowania poezją; poszukiwaniu nowych nazwisk i zjawisk poetyckich oraz pomoc w zaistnieniu młodym poetom, aktywizowanie czytelników (szczególnie uczniów i studentów), promowaniu wydawnictw atrakcyjnych pod względem edytorskim; podtrzymywaniu więzi między światem literackim i akademickim (z festiwalem współpracują wykładowcy, koła naukowe oraz studenci, dla których ZAMEK staje się nowatorskim miejscem praktyk).
Poznań Poetów daję też szansę młodym krytykom na publikację swoich tekstów w gazecie festiwalowej i w internecie (blog ZamekCzyta.pl).

Daty: 28-29.05, 22-23.09 oraz 27-28.10

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK

Więcej: strona festiwalu

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej