Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner promujący wydarzenie.

Spacer przyrodniczy z okazji Światowego Dnia Mokradeł

2024-02-03 ( sobota )
Start: na parkingu przy dojeździe do plaży nad Rusałką od strony ul. Golęcińskiej

W sobotę 3 lutego br. odbędzie się pierwszy w tym roku spacer przyrodniczy z okazji Światowego Dnia Mokradeł- uczestnicy odwiedzą teren i najbliższe okolice użytku ekologicznego Bogdanka II

Hasło przewodnie "Mokradła i ludzie: splecione losy" podkreśla powiązania między terenami podmokłymi a dobrostanem człowieka, obejmującym zdrowie fizycznie i psychicznie człowieka oraz zdrowe środowisko naturalne. Podczas najbliższego spaceru dowiemy się, dlaczego to wezwanie jest dla nas tak ważne. Najmłodsi uczestnicy zdobywać będą wiedzę w trakcie gry i rozwiązywania łamigłówek. Wykorzystując dostępne elementy terenowe, wspólnie spróbujemy przedstawić w praktyce definicję obszarów wodno-błotnych.

Przewodnik spaceru, Artur Golis, opowie również o funkcjach, jakie mokradła pełnią w bezpośrednim stosunku do nas, zwłaszcza w środowisku dużego miasta, a także pośrednio - regulując lokalny mikroklimat i stanowiąc warunek zachowania bioróżnorodności. Ważnym elementem będzie również uświadomienie zagrożeń jakie wpływają na poznańskie obszary mokradłowe.

Spacer rozpocznie się o godzinie 11:00 na parkingu przy dojeździe do plaży nad Rusałką od strony ul. Golęcińskiej (_https://www.google.pl/maps/search/52.431508,+16.876287 i potrwa około 3-4 godzin.

*Udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem mailowym: monika_mrozek@um.poznan.pl.*

*Uwaga!*

Przewidywana długość spaceru to około 6 km. Dystans może ulec zmianie w zależności od liczby uczestników i tempa marszu.

Organizatorzy zalecają zadbać o odpowiednią, wygodną, ciepłą odzież - wodoodporne, terenowe buty, spodnie, nieprzemakalną kurtkę. W trakcie spaceru

uczestnicy będą się przemieszczać częściowo poza szlakiem. Polecane są również stuptuty (ochraniacze nogawek).

Baner